مهارت های لازم در مکالمه تلفنی

مکالمه تلفنی

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

مهارت های لازم در مکالمه تلفنی

همونطور که می دونید امروزه مکالمات تلفنی 

بخش قابل توجهی از ارتباط هامون تو محیط کار، اجتماع و خانواده رو به خودش اختصاص میده .

شاید خود گراهام بل هم موقعی که تلفن رو اختراع می کرد اصلا فکرشو نمی کرد که یه روزی تلفن تبدیل میشه به یه ابزار قدرتمند .

ممکنه شما هم جز اون دست از افراد باشید که با مکالمه تلفنی مشکل دارید و ترجیح می دین که حضوری صحبت کنید . بعضی ها حتی از گرفتن شماره هم وحشت دارن ، بعضی ها وقتی تلفن زنگ میخوره و شماره ناشناسی رو می بینن فوری گوشی رو میدن به یکی دیگه جواب بده . یه سری اصلا وقتی شروع می کنن به مکالمه پشت تلفن استرس زیاد نمیزاره خوب صحبت کنن ، حواسشون پرت میشه و...

شما هم می تونید مثل خیلی از افراد دیگه از تلفن دوری کنید ، ولی یادتون باشه ممکنه خیلی از فرصت ها رو از دست بدین . اما چرا دوری ، چرا وقتی که میشه  از این ابزار قدرتمند یک عالمه استفاده بهینه داشت ، از مکالمه تلفنی وحشت کنیم . همین مکالمات تلفنی ممکنه واسمون فرصت های طلایی رو فراهم کنه .شما با یه تماس کوچیک می تونید یه محصولی بفروشید ، یه کالا بخرید ، قرار ملاقات بزارید ، مشاوره تلفنی بگیرید ، اطلاعات کسب کنید و...

دیگه نگران نباشید و از مکالمه تلفنی نترسید ، چون ما تو این مقاله قصد داریم آداب و رفتار مکالمه تلفنی رو بهتون آموزش بدیم . چون شما برای موفقیت تو کار و زندگیتون  باید یاد بگیرید چطور به شیوه درست از این ابزار قدرتمند استفاده کنید. پس با ما همراه باشید .

 

 

مذاکره تجاری

چرا مکالمه با تلفن برامون سخته

افرادی که از مکالمه تلفنی می ترسن معمولا از مکالمه تلفنی دوری می کنن . که متاسفانه همین دوری باعث میشه ک استرس و ترس از مکالمه تلفنی به اونها غلبه کنه و این موضوع روز به روز بدتر بشه .

 شاید یکی از دلایلی که مکالمه تلفنی به نظر سخت میاد اینه که نمی تونیم حالت چهره و یا زبان بدن طرف مقابل رو ببینیم .

 بعضی از افراد هم همیشه دوست دارن روی مخاطبشون تاثیر مثبت بزارن و می ترسن با مکالمه از طریق تلفن نتونن تصویر کاملی از خودشون و ویژگی هاشون به مخاطب نشون بدن .

 

مهارت های لازم در مکالمه تلفنی

تمرین کنید

لازمه یادگیری هر مهارتی تمرین کردن اون مهارته . از همین امروز تمرین مکالمه با تلفن رو شروع کنید . اگر دوستتون توی شرکت ، تواتاق بغلی نشسته بهش زنگ بزنید و با هم مکالمه داشته باشید . به اقوام دورتون زنگ بزنید و حاشون رو جویا بشید و... به هیچ وجه از اشتباه کردن و تازه کار به نظر اومدن نترسید ممکنه  تو مکالمه های اول اشتباهات زیادی داشته باشید ، اما اصلا جای نگرانی یا شرمندگی نیست ، چون شما تازه کار هستید و می بینید تو مکالمه ها بعدی این اشتباهات به مرور کمتر و کمتر میشه . بلاخره باید این ترس رو یه روز کنار بزارید ،امروز و همین  حالا دقیقا موقعشه .

 

سکوت کنید

سکوت کردن پشت خط تلفن اون قدر ها هم بد نیست و حتی چند تا حُسن مهم هم داره ؛

1 . شما کمتر حرف می زنید و بیشتر  به حرفهای طرف مقابلتون گوش می دید .

2 . وقتی کمتر حرف می زنید ، طرف مقابل هم کمتر از حال و هوا اون چیزی که تو فکرتونه با خبر میشه .

 3 . کمتر حرف می زنید در نتیجه کمتر اشتباه می کنید .

پس اگر موقع مکالمه تلفنی با یه شخص مهم استرس زیاد باعث شد که دستپاچه بشید ، اشکالی نداره . اصلا نگران نباشید و سکونت کنید . این بهترین کاریه که می تونید انجام بدید ، اینطوری طرف مقابل هم  لحن و تن صداتون رو کمتر می شنوه و از حال و هوا واسترس شما با خبر میشه . در مقابل وقتی احساس می کنه که دارید به حرفهاش با دقت گوش میدید و بهش احترام میزارید ، اون هم می خواد که این احترام رو جبران کنه . مثلا اگر برای خرید یه کالایی مشغول مکالمه تلفنی با طرف فروشنده هستین ، به جای چونه زدن مداوم و تخفیف گرفتن بهتره فقط سکوت کنید ، سکوت کردن یه راهکار فوق العاده قدرتمند برای اینه که قیمت کمتری پیشنهاد بدید .

 

مذاکره تجاری

خوب صحبت کنید

یکی دیگه از مهارت هایی که باید برای یه مکالمه تلفنی موفق داشته باشیم اینه که خوب صحبت کنیم و از هوش کلامی بهره ببریم . بعضی ها به محض شنیدن سلام شروع می کنن مثل یه نوار ضبط شده پشت سر هم و با یه ریتم تند ، تند صحبت می کنن. سلام . خوبی ؟ چطوری ؟ چه خبر ؟ کجایی ؟ نمبینمت ؟ و... یا اینکه بمحض سلام شروع می کنن به معرفی محصولشون ، محصول کشور خودمونه ، با کیفیته ، قیمتش مناسبه ، ضمانت داره و... که اصلا خوب نیست .

تو مکالمه تلفنی شفاف و رسا صحبت کنید ، شمرده صحبت کردن نشون دهنده دقت و اعتماد به نفس شماست .دقیقا بدونید چه جایی باید چه جوابی بدید  . صدای بم معمولا تو مکالمه تلفنی احساس بهتری به طرف مقابل میده . گاهی اوقات هم تو لا به لای مکالمه تلفنی یه مکث کوتاه داشته باشید که اگر طرف مقابل نقطه نظری داشت بتونه بیان کنه .

 

دوستانه صحبت کنید

لازم نیست برای مکالمه تلفنی ادبی و لفظ قلم صحبت کنید. راحت باشید ، سعی کنید مکالمه های تلفنی تون دوستانه باشه ، ولی درعین ادب و احترام . جوری صحبت کنید که اگر مکالمه تلفنی تون به نتیجه مثبتی هم نرسید ، فرد مقابل تلفن رو روتون قطع نکنه و احساس کنه که با یه دوست یا یه مشاور در حال صحبت کردنه .

اگر طرف مقابل رو نمی شناسید ، به هیچ وجه پشت تلفن شوخی نکنید . این یه ریسک بزرگه ، چون شما روحیاتش رو نمی شناسین و از طرفی زبان بدن او رو نمی بینین . شاید با شنیدن اون شوخی به کلی نظر طرف مقابلتون نسبت به شما منفی بشه و به خاطر سکوتش پشت تلفن شما هیچ وقت متوجه نشید چه مشکلی وجود داشته و فکر می کنید که همه چیز عالی پیش رفته.

 

مذاکره تجاری

قبل ازشروع مکالمه تلفنی، لبخند بزنید

قبل ازاینکه  گوشی تلفن رو بردارید ، چه در حال زنگ خوردن و چه در حال شماره گرفتن ، یه لبخند از ته دل  بزنید حتی اگه شده به زور . لبخند شما معجزه می کنه .

همین نقش بستن یه لبخند بر روی لبها ،بدون اینکه اصلا متوجه بشید ,روحیه, عزت نفس تون و اعتماد به نفستون رو بالا میبره .

وقتی لبخند می زنید دارید به خودتون تلقین می کنین ؛ من عاشق خودمم ، خیلی خوشحالم ، از شرایطی که دارم کاملا راضیم .

و اگر بخواید به طرف مقابلتون پیشنهاد فروش یه کالا بیا خدماتی رو بدین کاملا مشتاقه که بشنوه . یا اگر خواست قیمت بده ، خیلی راحت می تونین وارد مذاکره بشید و راحت نه بگید .و در نهایت اینکه  اگر طرف مقابل هم بی احترامی کرد کل روزتان خراب نمیشه .

 

 

 

 

 

 

 

مطالب مرتبط - فن بیان

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز دیدگاهی بیان نشده است

ارسال دیدگاه

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
نظرات کاربران
صبا نظری را ارسال کرده است در :زیر و بم یک مذاکره تجاری موفقیت آمیز
کاربردی بود و استفاده کردم . ممنون
ارسال شده در بلاگ یکشنبه, 26 آگوست 2018 11:23
مریم نظری را ارسال کرده است در :از فن بیان مذاکره چه می دانیم؟ (37)
بسیار کاربردی بود
ارسال شده در بلاگ یکشنبه, 26 آگوست 2018 11:19
جمشید نظری را ارسال کرده است در :تکنیک ‌های مذاکره برای گفتمانی تاثیرگذار
مطالب مفیدی بود
ارسال شده در بلاگ یکشنبه, 26 آگوست 2018 10:00

با اعتماد خرید کنید

logo-samandehi logo-samandehi

با خیال راحت خرید کنید

تا کنون بیش از ... نفر را آموزش داده ایم.

شما هم به جمع ما بپیوندید.

درباره ما

من احمد انصاری هستم
نویسنده مدرس و مشاور
اصول مذاکره و مهارتهای ارتباطی
پاسداران ، بلوار کاوه ، نبش دولت
شماره تماس :      ۰۹۳۳۱۱۱۷۱۹۹
شماره دفتر یک : ۰۲۱۸۸۸۸۳۸۳۸
شماره دفتر دو :    ۰۲۱۲۲۷۷۱۰۴۶
ایمیل : info@ahmadansari.com
 

شبکه های اجتماعی

احمد انصاری

hi