شنونده خوبی باشید

ارتباط موثر

امتیاز کاربران

ستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعالستاره غیر فعال
 

شنونده خوبی باشید

یکی از مهارت های اصلی در ارتباط موثر این است که شنونده

خوبی باشید . بیشتر افراد درهنگام برقراری ارتباط با دیگران تنها بر روی صحبت هایی که می کنند تمرکز دارند و به آنچه که طرف مقابل می گویند توجهی ندارند . شنونده خوب بودن  یکی از گامهای است که موفقیت شما را در داشتن روابطی مطلوب چه در خانواده و چه دراجتماع  تضمین می کند .برای اینکه شنونده خوبی باشید باید بر روی تک تک جملات مخاطب تمرکز کنید و احساسات و قصد او را دریافت ، درک و رمزگشایی کنید. حس اعتماد و درکی که طرف مقابل از سوی شما دریافت می کند ، باعث می شود سخنان شما تاثیر گذارتر شود و  راحت تر متقاعد شود و از بروز سوتفاهم ها و اختلافات نیز جلوگیری می کند .

 

چرا ما شنوندگان خوبی نیستیم؟

اهداف ما از گوش دادن به صحبت دیگران 1. کسب اطلاعات 2. درک احساسات 3. لذت بردن 3.  یادگیری  است  . بر خلاف اینکه اکثر افراد فکر می کنند شنونده خوبی هستند، اما  تحقیقات علمی ثابت کرده  است که تنها 25 تا 50 درصد صحبت های طرف مقابل را گوش می دهند .

به نظر شما چه چیزهایی باعث می‌شود که ما شنونده خوبی نباشیم؟ بهتر است مروری بر روابط خود با دیگران داشته باشیم به دلایلی که در زیر آمده است توجه کنید ، همین چند دلیل کافی است که ثابت شود شنونده خوبی نیستیم .

_ خودمان بیشتر صحبت می کنیم.

 

ارتباط موثر

_ هنگام گوش دادن به صحبت دیگران کلماتی را که بیان می شود را با مفاهیمی که در ذهن خودمان است انطباق می‌دهیم.

_ هنگام گوش دادن به صحبت دیگران آنچه که از قبل در ذهنمان نقش بسته است را مرور می کنیم .

_  صحبت‌های طرف مقابل را تعبیر و تفسیر می‌کنیم وبر برداشت‌ها و تعابیر ذهنی خود اصرار می‌کنیم.

_ به جای تمرکز بر صحبت های طرف مقابل در ذهن خود به‌ دنبال پاسخ می‌گردیم.

_ منتظریم که صحبت هایش تمام شود تا سریع پاسخ دهیم .

_ تنها چیزهایی را که دوست داریم بشنویم (چه مثبت  و چه منفی )، می شنویم .

_ هنگام گوش دادن به صحبت های طرف مقابل  حضور ذهن نداریم  و در ذهن خود نگرانی و دغدغه‌هایمان را مرور می‌کنیم.

_ به جای اینکه به صحبت ها گوش کنیم دنبال نتیجه و قصد او از گفتن جملات هستیم .

 

چگونه می توانیم شنونده خوبی باشیم ؟

 

تمرکز کامل بر روی صحبت های مخاطب

بر روی آنچه که مخاطب تان می گوید تمرکز کامل داشته باشید . باید در لحظه لحظه مکالمه تمام توجه تان به طرف مقابل باشد تا بتوانید علاوه بر درک صحبت ها نشانه های غیر کلامی او (مانند زبان بدن )، را نیز متوجه شوید . با او تماس چشمی برقرار کنید و اگر چیزی را متوجه نشدید بخواهید برایتان تکرار کند و هر چیزی که سبب حواس پرتی می شود را می شود را از ذهنتان دور بریزید .

 

گوش راست خود را دوست داشته باشید

 محققین در تحقیقات اخیر دریافته اند که گوش چپ و راست، کارکردهای متفاوتی دارند . بنابر تحقیقاتی که انجام شده گوش راست برای پردازش اطلاعات مناسب تر است.

شاید عجیب به نظر برسد  ، سمت چپ مغز شامل مراکز پردازش اولیه برای درک گفتار و احساسات است. از آنجا که سمت چپ مغز به سمت راست بدن متصل است، از طرف گوش راست شما می تواند به شما در تشخیص تفاوت های احساسی آنچه که کسی می گوید کمک کند.

محققان بر این باورند که سخنرانی و حرف های  مهم از طریق گوش راست بهتر شنیده و پردازش می شود، اگر مشخصه صداهایی که قرار است پردازش شوند به صدای زبان گفتاری فرد مقابل مرتبط باشد، در حالی که گوش چپ برای تفکیک صداهای غیر مرتبط با زبان، درک لحن و لحجه، احساس و موارد مشابه مربوط به گفتار، مناسب می باشد.

 

نگرانی ها و دغدغه های خود را مرور نکنیم

از ایجاد وقفه و تلاش برای هدایت گفتگو و مرور دغدغه و نگرانی های خود به طور جدی بپرهیزید . مثلا " این که چیزی نیست ،بزار برات تعریف کنم چه بلایی سر من آمده " اگر هم منتظر این هستید که صحبت هایش تمام شود و در تمام این مدت در ذهن خود دغدغه های خود را مرور می کنید . اغلب سخنران متوجه می شود که شما تمرکز ندارید و از زبان غیر کلامی و حالات شما نشان می دهد که ذهن شما درگیر چیز دیگری است .

 

علاقه خود را به آنچه گفته می شود نشان دهید

علاقه و اشتیاق خود را از اینکه آنجا حضور دارید و به آنچه گفته می شود نشان دهید. گاهی اوقات، لبخند بزنید، سری تکان دهید ، از کلملتی مانند "آهان" ، "بله" و... استفاده کنید و سخنران را به ادامه تشویق کنید  .

 

قضاوت را کنار بگذارید

برای برقراری ارتباط موثر شما مجبور نیستید با  عقاید ، ارزش ها و نظرات شخص مقابل کاملا موافق باشید .با این وجود قضاوت را کنار بگذارید و از انتقاد بپرهیزید . اجازه بدهید گوینده حرف و منظورش را کامل بگوید تا بتوانید صحبت های او را به درستی درک کنید ، بعد سوال بپرسید و یا نظر بدهید.

 

بازخورد

برای اینکه متوجه شوید صحبت‌های گوینده را به درستی درک کرده اید ، آنچه که از صحبت هایش دریافت کرده اید را برای او با پرسیدن سوال تکرار کنید و از او بخواهید که اگر اشتباه برداشت کرده‌اید اصلاح نماید. «اینطور که من متوجه شدم .... » «به نظر میرسد که ....» « با توجه به چیزی که شنیدم ....» « من درست متوجه شدم .... » با استفاده از این تکنیک علاوه بر ایجاد حس اعتماد و دلگرمی در گوینده شما نیز از دام قضاوت نجات پیدا می کنید .

 

در پایان پیشنهاد ما این است که برای تبدیل شدن به یک شنونده خوب راهکارهای این مقاله را قدم به قدم انجام دهید و تمرین کنید. یک شنونده خوب وقابل اعتماد  به آسانی می تواند اطلاعتاتی که در ارتباط موثر است را کسب کند و با درک احساسات طرف مقابل مشکلات و سو تفاهم ها را حل نماید و کاهش استرس و حمایت عاطفی نیز تجربه خوبی است که به دست می آورد .شنونده خوب بودن مهارتی است که  کسب آن می تواند نقش بسزایی در روابط موثر شما در سطح اجتماعی ، خانوادگی ، کاری و.... داشته باشد واین یعنی یک گام مهم در جهت رسیدن به موفقیت است و موفقیت برازنده شماست .

 

مطالب مرتبط - ارتباط موثر

دیدگاه (0)

کسب رتبه 0 ستاره ، از 5 ستاره ، از مجموع 0 نظر ثبت شده
هنوز دیدگاهی بیان نشده است

ارسال دیدگاه

پیوست ها (0 / 3)
Share Your Location
نظرات کاربران
صبا نظری را ارسال کرده است در :زیر و بم یک مذاکره تجاری موفقیت آمیز
کاربردی بود و استفاده کردم . ممنون
ارسال شده در بلاگ یکشنبه, 26 آگوست 2018 11:23
مریم نظری را ارسال کرده است در :از فن بیان مذاکره چه می دانیم؟ (37)
بسیار کاربردی بود
ارسال شده در بلاگ یکشنبه, 26 آگوست 2018 11:19
جمشید نظری را ارسال کرده است در :تکنیک ‌های مذاکره برای گفتمانی تاثیرگذار
مطالب مفیدی بود
ارسال شده در بلاگ یکشنبه, 26 آگوست 2018 10:00

شما هم به جمع ما بپیوندید

درباره ما

من احمد انصاری هستم
نویسنده مدرس و مشاور اصول مذاکره و مهارتهای ارتباطی
پاسداران ، بلوار کاوه ، نبش دولت
شماره تماس :      ۰۹۳۳۱۱۱۷۱۹۹
شماره دفتر یک : ۰۲۱۸۸۸۸۳۸۳۸
شماره دفتر دو :    ۰۲۱۲۲۷۷۱۰۴۶
ایمیل : info@ahmadansari.com
 

شبکه های اجتماعی

احمد انصاری

hi